چیلر سانتریفیوژ :‌ 

در حدود هشتاد درصد فروش چیلرها را در امریکا به خود اختصاص داده اند. اگرچه چیلرهای سانتریفیوژ در سایزهای پایین ۱۰۰ تن نیز موجود می باشند ولی کاربرد ها آنها بیشتر برای کاربری های ۳۰۰ تن پیشنهاد میشود.

در کمپرسور های سانتریفیوژ گاز مبرد با چرخانیده شدن از مرکز چرخ پروانه به سمت خارج فشرده میگردد. بنابراین نیروی گریز از مرکز عامل فشرده سازی می باشد. ممکن است از چندین مرحله به منظور فشرده سازی گاز مبرد استفاده گردد. این کمپرسورها میتوانند با سیستم درایو ثابت و یا سیستم درایو چرخ دنده ای راه اندازی گردند. همچنین از موتورهای سرعت متغیر میتوان بهره برد. اما سرمایه گذاری اولیه با شدت افزایش می یابد.

چیلرهای سانتریفیوژ بیشترین کاربری را در بارگزاری های ثابت و بالا دارند. در این چیلرها بازدهی به شدت در بارگزاری های کمتر از ۰/۶ درصد کاهش یافته و چه بسا که در بارگزاری های جزیی پایین ممکن است کمورسور این چیلرها از کار باز ایستد. این وضعیت سبب سر و صدا و لرزش شده و سیستم مستعد آسیب دیدن دایمی می نماید. این نوع چیلرها میتوانند آب یا هوا خنک باشند. چیلرهای سانتریفیوژ آب خنک بازدهی بالاتری دارند.

چیلرهای رفت برگشتی :

این چیلرها ماشین های جابجایی مثبت هستند که از پیستون برای فشرده سازی مبرد گازی استفاده میکنند. یک موتور الکتریکی میل لنگ را که پیستون ها را می گرداند میچرخاند. این چیلرها ممکن است از تعدادی کمپرسور به منظور بارگزاری های بیشتر و افزایش راندمان در بارگزاری های جزیی بهره ببرد. درایوهای سرعت متغیر نیز میتواند در کمپرسور های رفت و برگشتی به کار گرفته شود که خود سبب کاهش مصرف پایین تاپ به کار گرفته شده و از مبرد R22 در انها استفاده میشود. بسته به نوع کاربری این چیلرها هم میتوانند هواخنک باشند. نوع اب خنک انها راندمان بیشتری دارد.

چیلر اسکرو : 

از چیلرهای اسکرو برای سالیان متمادی فقط در کاربری های صنعتی و یخچال سازی مورد استفاده قرار میگرفت. اما چند سالی میشود که استفاده از این چیلرها نیز در خنک سازی فضاهای تجاری مرسوم گردیده است. افزایش تلرانس های موتور و استاتور طراحی سبکتر و کوچکتر در مقایسه با چیلرهای سانتریفیوژ انها را به عنوان جایگزین مناسبی برای چیلرهای سانتریفیوژ رفت برگشتی و دیگر مدل ها ساخته است. همانند چیلرهای رفت و برگشتی انها ماشین های جابجایی مثبت می باشند که با گیر انداختن مبرد در روزنه های مابین موتور و استاتور و چرخش ان در گردش روتور حجم مبرد کاهش یافته و  متراکم میشود. چیلرهای اسکرو در انواع تک اسکرو معمولا از مایع مبرد برای آب بند نمودن کمپرسور استفاده میشود. در حالی که در دبل اسکرو و برخی تک اسکروها از حجم زیادی از روغن روانسازی که در صال برای خنک سازی گاز فشرده استفاده میشود برای آب بندی موتور و روانکاری یاتاقان ها استفاده میشود. در چیلرهای اسکرو هم میتوان از مبردهای R22 هم استفاده نمود. همانند چیلرهای رفت و برگشتی این چیلرها هم میتوانند بسته به کاربری اب خنک و هواخنک باشند. اگرچه راندمان چیلرهای اسکرو در بیشینه بارگزاری کمتر از چیلرهای سانتریفیوژ می باشند راندمان آنها در بارگزاری جریی مانند چیلرهای سانتریفیوژ می باشند.

چیلرهای جذبی : 

چیلرهای جذبی از سال های اغازین دهه ۱۸۰۰ تا به امروز در نیروگاه ها به کار گرفته شده است. با تغییر قرن این چیلرها راه خود را به کاربری های صنعتی بازنمودند. امروزه با افزایش هزینه های الکتریسیته استفاده از چیلرهای جذبی شعبه مستقیم در فضاهای تجاری به منظور کاهش هزینه های بهره برداری مرسوم شده است.

چیلرهای جذبی شعبه مستقیم گاز طبیعی دارای چرخه تراکمی می باشند. هر ۲ سیستم دارای کویل اواپراتور و کندانسور بوده م مبرد از فشار بالا به فشار پایین مابین کندانسور و اواپراتور منبسط میگردد. اما بر خلاف سیستم تراکمی در سیکل جذبی تبادل گرما از منبع گرمایی به سینک گرمایی توسط مایع مبرد و مایع جاذب صورت می پذیرد. در بیشتر این سیستم ها از ترکیب اب (مبرد) و لیتیوم برماید (جاذب) به عنوان مایع کاری بهره می برند. این چیلرها در دو نوع شعله مستقیم و شعله غیر مستقیم با استفاده از بخار یا اب داغ موجود می باشند. سیستم جذبی به نواع تک دبل و تریپل تقسیم میشوند. مرحله یا اثر به تعداد ژنراتورهای موجود در یک سیستم اشاره دارد. چیلرهای جذبی شعله مستقیم موجود در امریک به انواع چیلرهای جذبی شعله مستقیم و تک یا دبل مرحله ای با مایع اب لیتیوم برماید محدود می شود که چیلرهای دو مرحله ای به ان علت که بازدهی بیشتری داشته شناخته شده تر می باشند. چیلر هیترهای شعله مستقیم نیز در بازار موجود میباشند که انها در کنار تولید اب خنک کتنده میتوانند اب گرم مورد نیاز برای گرمایش محیط یا اب گرم مصرفی را نیز تامین نمایند. این دسته از چیلرها بصورت بالقوه میتوانند نیاز به بویلرها را در پروژه رفع نمایند.

چیلرهای موتور احتراق داخلی : 

این دسته از چیلرها به صورت موفقیت امیزی در امریکا در ده ۱۹۶۰ تا به امروز مورد بازاریابی قرار گرفته کمبود گاز در دهه ۷۰ و توسعه بازار سرمایش الکترونیکی کاملا بازار این چیلرها را خراب نمود. در حال حاضر این چیلرها با معرفی موتورهای مطمین تر که نگهداری کمتری نیاز داشته و از مبردهای فریون و دیگر مبردهای جدید که نسبت به انواع پیشین بیشتر محیط زیست دوست تر بوده اند در حال باز پس گیری سهم خود در بازار می باشند. چیلرهای موتور گازی مشابه چیلرهای با موتور الکتریکی می باشند. با این تفاوت که موتوری که راه انداز چیلر الکتریکی بوده با موتوری که با گاز طبیعی کار میکند جایگزین شده است. از انجا که موتور می بایست خارج از کمپرسور قرار بگیرد ترکیب بندی درایو باز مورد استفاده قرار میگیرد. گرمای تلف شده از موتور میتواند برای تولید اب گرم مصرفی یا تولید بخار لازم برای چیلرهای جذبی به کار گرفته شود. به غیر از این تفاوت مختصر ان همانند دیگر چیلرها دارای سیکل تبرید مرسوم تراکمی گاز می باشد. مزیت عمده این چیلرها موتوردار بازدهی بالای انها در بارگزاری جزیی می باشد که ان نیز به علت توانایی موتور احتراق در کم و زیاد کردن گردش قدرتش می باشد.