هواساز از اصلی­ ترین دستگاه­ های تهویه مطبوع جهت تامین هوای مطبوع و سالم با دستیابی به دما و رطوبت و سرعت مناسب، همچنين تامين هواي تازه و فيلتركردن آن می­ باشد.

اجزای اصلی هواساز عبارتند از: دریچه، محفظه اختلاط، فیلتر آلومینیومی، کویل آب گرم و سرد، فن و الکتروموتور.

در صنایع برودتی ملکی بنا به درخواست مشتری هواساز می تواند دارای

·         فیلترهای کیسه­ ای، صفحه ای، هپا و …

·         رطوبت زن

·         ایرواشر

·         دریچه قابل تنظیم موتوری

·         سایر کنترلرهای سفارشی

باشد. هواسازها عموما روی مجرای کانال سیستم­ های تهویه مطبوع، یعنی جایی که هوای برگشتی ساختمان باید به آنجا برود، قرار دارند. هواسازهای طراحی شده برای بیرون ساختمان در روی پشت بام نصب می­ شود و به یونیت­ های پشت بامی معروفند.

قسمت گرمايش و سرمايش اين دستگاه از طريق کويل مي ­باشد. در حالت گرمايش، سيال عامل مي­ تواند آب گرم و يا بخار باشد و در حالت سرمايش سيال عامل آن آب سرد و يا انواع مبردها مي­ باشد. انتقال اين گرما يا سرماى توليدى در اين دستگاه به طريقه اجبارى و از طريق فن دستگاه صورت مي­ گيرد. اغلب در آب و هوای سرد که در آن حرارت مداوم باعث خشکی هوا شده و ناراحت کننده است، کنترل رطوبت امری ضروری است. در این مجموعه رطوبت زنی به دو روش تبخیری و یا اسپری آب صورت می­گیرد.

اين سيستم براى مراکز بزرگ، بيمارستان­ ها، ادارات و … که دارای سقف بلندی هستند نسبت به فن کویل مناسب تر است.

کنترل بخش­ های مختلف از جمله: سرعت جریان هوا، دمای هوا، درجه حرارت هوای مخلوط شده، رطوبت و کیفیت هوا امری ضروری است. کنترلر ممکن است یک ترموستات ساده خاموش/ روشن یا سیستم پیچیده کنترل هوشمند ساختمانی باشد.

فن­ ها در هواسازها لرزه­ های شدیدی ایجاد می­کنند و سر و صدای لرزش را به داخل ساختمان منتقل می­ کنند برای جلوگیری از این امر لرزه­ گیرها را درست قبل و بعد از هواساز یا میان فن­ ها نصب می­ کنند.

هواسازها از نظر ساختار و شکل ظاهری در دو گروه عمده افقی و عمودی دسته ­بندی می­ شوند. در دستگاه­ هاي هواسازكه از ورق گالوانيزه ساخته مي­ شوند، با توجه به شرايط مكاني و موقعيت نصب، نوع مناسب انتخاب می ­شود. هواساز­ها به صورت يك منطقه اي و يا چند منطقه­ اي طراحي و ساخته مي ­شوند. در نوع يك منطقه ­اي تمام بخش­ هاي ساختمان كه تحت پوشش آن است با شرايط يكنواخت دما و رطوبت، هوادهي مي­ شود و در نوع چند منطقه ­اي به كمك دمپرهاي مخصوص امكان هوادهي با دما و رطوبت ­هاي مختلف به مناطق متفاوت وجود دارد.

فن­ های هواساز در دو گروه عمده فوروارد و بکوارد دسته­ بندی می ­شوند. فن­ های فوروارد برای افت فشار کلی کمتر از  ۲٫۵ تا ۳ اینچ آب استفاده شده و برای مقادیر بیشتر از فن ­های بکوارد استفاده می ­کنیم.

 

مشخصات فنی هواساز

·         فن از نوع سانتریفیوژ با بالانس استاتیک و دینامیک از جنس ورق گالوانیزه

·         الکتروموتور rpm ۱۴۰۰ سه فاز

·         کویل­ ها از لوله ­های مسی ساده و یا داخل فین­ دار و با پره ­های آلومینیومی از fpi ۱۴- ۸ و با ۲۵ بار تست تولید می شوند. (جنس فین، لوله و فین کویل بر حسب درخواست مشتری قابل تغییر می باشند(

·         عایق یک سانتی متری جهت جلوگیری از هدررفتن برودت و حرارت

·         استراکچر از پروفیل ­های فابریک آلومینیومی با مقاومت و استحکام بالا

·         فیلتر های قابل شستشو آلومینیومی V شکل

·         گلند اتصال کابل با سایز مناسب روی بدنه دستگاه

·         دریچه های بازدید لولایی جهت بازدید و سرویس دهی آسان و کنترل

·         دمپرهای تازه و برگشتی و آلومینیومی چرخ دنده ای و بوشن پلی آمید با ساختار پره های قابل تنظیم دستی و قابلیت نصب موتور دمپر

·         تشت ایرواشر از ورق گالوانیزه  به ضخامت مناسب و با فلنج های بیرونی تشت از نوع پیچ و مهره ­ای بدون استفاده از جوشکاری

·         هدرهای داخلی از لوله های pvc فشار قوی جهت نصب نازل­های مربوطه

·         نازل های پاشش از نوع پلاستیکی ضد رسوب جهت اسپری کردن آب

·         قسمت ورود هوا دارای فیلتر آلومینیومی قابل شستشو می باشد.

معرفی صنایع برودتی ملکی (سرماسل) صنایع برودتی ملکی (سرماسل) به مدیریت آقای عزیز ملکی در سال ۱۳۶۲ در راستای تحقق اهدافی چون پاسخگویی به نیازهای صنعت در حوزه سیستم های برودتی و تهویه مطبوع و همچنین توسعه فناوری های نوین آغاز به کار کرد. فعالیت این مجموعه در ابتدا در زمینه واردات تجهیزات برودتی بوده که پس از آن با انگیزه تولید سیستم های برودتی اقدام به احداث کارخانه ای در اهواز نمود. در سال ۱۳۷۹ با هدف تولید سیستم های تهویه مطبوع، پشتیبانی و خدمات پس از فروش، کمک به امور تدارکاتی دفتر مرکزی تهران در ابتدای جاده مخصوص کرج تأسیس گردید.

به کمک نیاز دارید؟ یا به دنبال یک نماینده

ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه, 9 صبح تا 5 بعدازظهر
کپی رایت 2024, صنایع برودتی ملکی. تمامی حقوق سایت محفوظ است.
Translate »