بلاست فریزر، نوعی از فریزر محسوب می شود که بسیار سرد است و گاهی نیز با عنوان shock freezer شناخته می شود. این نوع فریزرها برای پایین آوردن سریع دمای مواد غذایی و انجماد سریع برنامه ریزی شده است. این فریزرهای ویژه، در صنعت غذای منجمد  برای همه چیز از بستنی تا غذاهای آماده به کار گرفته می شود و همچنین در آشپزخانه های تجاری برای خدمات ویژه نیز استفاده می شود.

زمانی که غذا منجمد می شود، آب داخل آن متبلور می شود. اگر انجماد در دمای نسبتاً گرم اتفاق بیفتد، کریستال های یخ بزرگتری شکل می گیرند. در بلاست فریزر به دلیل دمای بسیار سرد، انجماد بسیار سریع رخ می دهد که این امر باعث ایجاد کریستال های کوچک یخ می شود. هرچقدر کریستالها کوچکتر باشند، ماده غذایی آسیب کمتری می بیند چنانکه کریستال های بزرگ می توانند باعث از هم گسیختگی سلول ها شوند. پس از انجماد در بلاست فریزر، ماده غذایی می تواند برای ذخیره سازی به فریزرهای معمولی منتقل شود، تا زمانیکه فریزر به اندازه کافی برای نگهداری غذای منجمد خنک بماند.

بسیاری از بلاست فریزرها با دمنده ها کار می کنند که با ایجاد جریان هوای خنک در سرتاسر فریزر باعث خنک سازی سریع می شوند. انواع دیگر بلاست فریزرها بسته به نوع طراحی، عملکرد متفاوتی دارند. این نوع فریزرها می توانند برای قرار دادن غذا به سینی های متحرک مجهز شوند، و همچنین می توانند شامل قسمت های طبقه بندی شده برای انجماد باشند. فریزر می تواند برای مواد غذایی منجمد در دمای اتاق یا درجه حرارت بالاتر به کار رود، اما تا زمانیکه کاملاً پر نشود.حجم خیلی بالا از مواد غذایی داغ می تواند برای مثال باعث بالا رفتن دما در بلاست فریزر شود.

معرفی صنایع برودتی ملکی (سرماسل) صنایع برودتی ملکی (سرماسل) به مدیریت آقای عزیز ملکی در سال ۱۳۶۲ در راستای تحقق اهدافی چون پاسخگویی به نیازهای صنعت در حوزه سیستم های برودتی و تهویه مطبوع و همچنین توسعه فناوری های نوین آغاز به کار کرد. فعالیت این مجموعه در ابتدا در زمینه واردات تجهیزات برودتی بوده که پس از آن با انگیزه تولید سیستم های برودتی اقدام به احداث کارخانه ای در اهواز نمود. در سال ۱۳۷۹ با هدف تولید سیستم های تهویه مطبوع، پشتیبانی و خدمات پس از فروش، کمک به امور تدارکاتی دفتر مرکزی تهران در ابتدای جاده مخصوص کرج تأسیس گردید.

به کمک نیاز دارید؟ یا به دنبال یک نماینده

ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه, 9 صبح تا 5 بعدازظهر
کپی رایت 2024, صنایع برودتی ملکی. تمامی حقوق سایت محفوظ است.
Translate »